Безпечний квест
Розробка виховного заходу для початкових класів
Педагог-організатор Пулинець О.В.
Мета: -
Формування в учнів життєвих навичок,
сприятливих для здоров’я,безпеки, розвитку та життєвого успіху
-
Знайомити
учнів з сучасним уявленням про безпеку людини
-
Вчити
найпростішим діям у разі потрапляння у небезпечну ситуацію
-
Виховувати
уміння працювати в команді
Хід уроку.
I.Організаційна частина.
Привітання учнів
гра-пісня «В этом зале все друзья» Всі
діти стоять у колі
Бесіда «Моя безпека
– запорука мого здоров’я»
Об’єднання учнів у 7 команд за назвами днів тижня
Роздати маршрутні
листи, провести інструктаж з ТБ під час проведення гри
II.Основна
частина
1станція ДОРОГА ДО ШКОЛИ
Гра-танок «паровозік»
Бліц-
опитування: «Які ви знаєте види
транспорту?»
Вікторина «Знавці дорожнього руху»
Питання вікторини
■ Що таке
проїжджа частина? Відповідь: Це частина вулиці, де їдуть машини.
■ Що таке
пішохідний тротуар? Відповідь: Це частина вулиці, де ходять пішоходи.
■ Де йти,
якщо немає тротуару? Відповідь: По узбіччю.
■ Де можна
перейти вулицю? Відповідь: По переходу.
■ На яке
світло потрібно переходити вулицю? Відповідь: На зелене світло.
■ При якому
світлі рухатися не можна? Відповідь: При червоному світлі.
■ На яке
світло можуть рухатися машини? Відповідь: На зелене світло.
■ Що
називається площею? Відповідь: Перехрестя, де перетинаються або беруть початок
кілька вулиць.
■ Як
називається частина вулиці, розташована між двома перехрестями? Відповідь:
Квартал.
■ Які
технічні засоби регулювання руху ви знаєте? Відповідь: Світлофор, дорожні
знаки.
■ Як
визначити, що машина збирається повернути направо (наліво)? Відповідь:
Включається і блимає правий (лівий) ліхтарик - покажчик повороту.
■ Яку
небезпеку для пішоходів представляють зимові дороги? Відповідь: На слизькій
дорозі збільшується гальмівний шлях машин, дороги звужені з-за снігу, снігові
замети, ожеледь заважають руху машин.
■ Які ви
знаєте спеціальні автомобілі? Відповідь: До спеціальних автомобілів відносяться
пожежні, медичні, аварійні, автокрани та інші.
■ Як
називається підземна залізниця? Відповідь: Метро.
■ Чи у
велосипедиста шлях гальмування? Відповідь: Так. Ніякий транспорт зупинитися
відразу під час руху не може.
■ Як ви
розумієте вислів «час-пік»? Відповідь: Це час найбільшого руху.
■ Конкурс
«П'ять назв дорожніх знаків». Двоє граючих, хлопчик і дівчинка (можна, щоб це
були представники двох команд), стають в кінці проходів між рядами парт.
За сигналом
вони повинні (спочатку один, потім інший) пройти вперед, зробивши п'ять кроків,
і на кожен крок без жодної запинки (не порушуючи ритму) вимовити яке-небудь
назву дорожнього знака. Перемагає той, хто впорається з цим завданням чи зможе
назвати більше назв. Якщо в грі беруть участь команди, то зараховується загальна
сума назв.
2станція ПОЖЕЖНА СЛУЖБА
Для забави
та ігри
Їх ти в руки
не бери!
Не жартуй,
дружок, з вогнем,
Щоб не
шкодувати про те! (сірники)
Якщо раптом
сталося лихо,
Зателефонувати тоді куди? (101)
З вогнем
боротися ми повинні -
Ми сміливі працівники.
Ми дуже
людям всім потрібні,
Так хто ж ми? (пожежники)
Танути може,
та не лід.
Не ліхтар, а
світло дає. (свічка)
Шипить і
злиться, води боїться,
З мовою, а
не гавкає,
Без зубів, а кусає. (вогонь)
З в'язниці
сто сестер
Випускають
на простір.
Обережно їх
беруть,
Головою об
стінку труть,
Чиркнут
спритно раз і два - спалахне голова. (сірники)
Я мала, та
зла,
Трохи
свічку,
Іноді так
упаду,
Що багато
горя принесу. (іскра)
Розпечена
стріла
Дуб звалила у села. (блискавка)
Гра «Підбери риму»
|
Знає кожен
громадянин:
Пожежний
номер .... (101)
|
Стіл і
шафа згоріли разом.
Хто сушив
білизну над ... (газом)
|
|
Дим вогнем
піднявся раптом.
Хто не
вимкнув ...... (праска)
|
Дим
побачив - не зівай.
І пожежних
... (викликай)
|
|
Раз, два,
три, чотири.
У кого
пожежа в..... (квартирі)
|
Хто кидав
у вогонь при цьому
Незнайомі
... (предмети)
|
|
Червоний
відблиск побіг.
Хто з
сірниками ... (грався)
|
Міцно
пам'ятайте, друзі,
Що з
вогнем пустувати... (не можна)
|
ГРА «ПОЖЕЖНИКИ»
На картках
правильно розкласти слова (бензин-спалахує, ганчір’я-жевріє, мармур-жовтіє,
пісок-гасить вогонь, парафін-плавиться, дерево-горить, порох-вибухає,
сніг-тане, вугілля-коптить, кисень-сприяє горінню,аерозольна
пляшка-вибухонебезпечна). Підібрати правильно пару до слова.
3.ЕЛЕКТРОНАДЗОР
Гра
«Тостери-грінки»
Учасники об’єднуються в трійки. Двоє беруться за руки і стають
тостером. Один заходить в середину. Він – грінка. За командою «тостер», тостери
міняються місцями. За командою «грінка», грінки міняються місцями.За командою
«грінка готова» грінки підстрибують на місці.
Вікторина????????????????????????????
2.3. Вікторина «Безпека — небезпека»1. Вона грушоподібна
І людям всім потрібна,
Корисна дуже річ,
На день перетворить ніч.(Лампочка)
2. Ніг не маю, а ходжу,
Губ не маю, а скажу:
Коли обідати та спати,
Коли роботу починати.(Годинник)
3. Вранці всіх він підіймає,
Хоч у нього рук немає.(Будильник)
4. У кімнаті, у куточку,
Біля ліжка на стіні,
Сіра скринька на шнурочку
Все розказує мені.(Радіо)
5. Нам показує вікно
Спорт, новини і кіно.(Телевізор)
6. Холодно завжди у нім
І продуктів повен дім.(Холодильник)
7. Товстопуза біла пані
Крутить одяг в барабані.(Пральна машина)
8. Є у мене вірний друг,
Має він чудовий слух
І говорить голосами
Моїх друзів, тата й мами.(Телефон)
9. Тиснеш кнопки — і за мить
Можеш з другом говорить.(Телефон)
10. Під гудіння і виття
Тягне хоботом сміття.(Пилосос)
11. В нім знання з усього світу,
Мишка може їх розкрити.(Комп’ютер)
12. Меле людям для утіхи
Зерна кави і горіхи.(Кавомолка)
13. Якщо душно буде влітку,
У кімнаті зробить вітер.(Вентилятор)
14. Він збиває залюбки
Соки, креми і білки.(Міксер)
15. Наче джміль гуде невпинно,
Голить татову щетину.(Електробритва)
16. Сушить він волосся всім
Теплим вітерцем своїм. (Фен)
17. Човник із гарячим дном
Нам прасує полотно.(Праска)
18. В нього око скляне,
Він мені підморгне —
І за мить вже готовий
Мій портрет кольоровий.(Фотоапарат)
4. ОБЕРЕЖНО, ЇЖА!!!
Гра «З’їсне та не з’їсне»
(м»яч ловимо, якщо їжа названа ведучим
корисна, вібиваємо м’яч, якщо їжа шкідлива або не корисна)
5.САМ УДОМА!
Крос-тест (по залу
розкладені картки з номерами питань та відповідей, кожен крок робиться в
залежності від вибраної відповіді. До фінішу добирається той хто обирає
правильні відповіді.)
Питання та
відповіді до тесту.
1.Ти почув дзвінок
і підійшов до дверей, але нічого не побачив у вічко.
Ти подумаєш, що в коридорі перегоріла лампочка,і відчиниш
двері (4) чи запитаєш, хто там(5)?
2.Якщо хтось у
дворі вихваляється, що у нього є дорогі речі – новий телевізор або комп’ютер,
ти теж похвалишся подібним(6) чи не братимеш участь у цій розмові(7)?
3.Свій ключ від
квартири ти сховаєш під килимком, в іншому потаємному місці(8) чи триматимеш при собі(9)?
4.Це дуже не
обачно! Іноді грабіжники навмисно вимикають світло в коридорі або затуляють
вічко(1).
5.Не відчиняй
двері, поки не впевнишся, що це безпечно(2).
6.Хвалько –
знахідка для зловмисника! Май на увазі, що злодії рідко грабують квартири
навмання. Зазвичай вони добре обізнані, що в квартирі є цінні речі. І
дізнаються це саме від таких хвальків. Тож краще тримати язик за зубами(2).
7.Розумник – твоє
друге ім»я. Такою поведінкою ти не лише збережеш своє майно, а й здобудеш
повагу друзів як людина, що не любить хизуватися(3).
8. Килимок, електрощит,
схованки поблизу дверей – загальновідомі й легкодоступні для злодіїв(3).
9. Це правильно,
але не вішай ключа на шию. Для цього підійде потайна кишенька, про яку ніхто не
повинен знати. Та найкраще,якщо батьки залишатимуть для тебе ключ у сусідів(10)
10.Ти дістався
кінця, і, якщо пройшов правильним шляхом, твої батьки можуть пишатися розумною
та обачною дитиною.
6. ПІРОТЕХНІЧНА
СЛУЖБА.
Скласти правила
безпечної поведінки для дітей за даними
малюнками.
7. ШВИДКА ДОПОМОГА
Скласти алгоритм
надання першої допомоги за даними малюнками
(скласти окремі
фрагменти малюнків в один цілий)
III.Заключна
частина.
Підведення
підсумків за оцінками в маршрутному листі.
Визначення
переможців, нагородження.



